Film „Giga” zrealizowany na potrzeby Ścieżki Edukacyjnej „GIGABLOK” zdobył statuetkę Złotego Kopernika na II Festiwalu Filmów dla edukacji EDUKINO. Jest to jedyna nagroda przyznawana w kategorii filmów dla dzieci ze szkół podstawowych. 2 grudnia 2011 roku w Kinokawiarni Stacja Falenica w Warszawie odebrała ją Ewa Stępniewicz, reżyserka i scenarzystka „Gigi”.

Dziennik Zachodni 9.12.2011 r.

Produkcja filmów krótkometrażowych tworzonych przez Katowickie Wodociągi S.A. spotkała się z dużym zainteresowaniem mediów. Filmy są jednym z elementów Ścieżki Edukacyjnej GIGABLOK. Ich reżyserem jest laureatka wielu nagród - Ewa Stępniewicz. Filmy prezentowane są grupom podczas zwiedzania ścieżki. Fabuła jednego z nich oparta jest na autentycznej historii pieska wrzuconego przez nieznanych sprawców do kanalizacji, a następnie uratowanego przez pracowników na Oczyszczalni Ścieków Gigablok.

Plan zdjęciowy

W dniach 13 oraz 15 i 16 października 2010 r., w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Demokracji Lokalnej, Katowickie Wodociągi S.A. wraz z Urzędem Miasta Katowice zorganizowały „Dni Otwarte Oczyszczalni Ścieków Gigablok”. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno szkół jak i mieszkańców. Łącznie odwiedziło nas ponad 360 osób. Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie Katowickie Wodociągi S.A. powtórzyły imprezę w dniach 4-5 listopada 2010 r.

Dni otwarte

11 października 2009 r. na terenie Oczyszczalni Ścieków Gigablok odbył się plener fotograficzny Foto Dej. Impreza organizowana była wraz z portalem Moje Miasto Silesia. Fotografowie amatorzy i profesjonaliści wykonywali zdjęcia obiektów, detali urządzeń, modeli pozujących do zdjęć i siebie nawzajem.

Foto Dej